marmaris yeni sayfa
04-09-2019 11:39 Kategori: ASAYİŞ

Yedi İngiliz vatandaşı sahte dövizden yakalandı

Yedi İngiliz vatandaşı sahte dövizden yakalandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde sahte sterlin ile alışveriş yaptıkları tespit edilen Pakistan uyruklu 7 İngiliz vatandaşı yakalandı. Gözaltına alınan 7 kişinin kaldıkları otel odasında yapılan aramada 20 adet sahte 20 sterlin ele geçirildi."

Bir taksicinin Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi’ne gelerek sahte İngiliz sterlini aldıkları ihbarı üzerine Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri harekete geçti. Yapılan araştırma sonucunda bir apart otelde konakladığı belirlenen 7 kişi tespit edildi. Savcı talimatıyla harekete geçen polis, dün akşam saatlerinde apart otele basın düzenledi. 3 ayrı oda da kalan Pakistan uyruklu 7 İngiliz vatandaşı gözaltına alındı. Odalarda yapılan aramada 20 adet sahte 20 İngiliz sterlini ele geçirildi. İlçe Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’ne getirilen Hashim Ahmed, Muhammed Ali Butt, Muhammed Arsalaan Hussain, Mohammed Rahil Ahmed, Raheem Khan Saddıqeu, İsmail Mahmood ve Zishan Haji isimli Pakistan asıllı İngiliz uyruklu 7 erkek gözaltına alındı. Sahte sterlin alarak mağdur olan 6 esnaf şikâyetçi oldu. Yeminli tercüman aracılığıyla alınan ifadelerinde üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmeye 7 İngiliz vatandaşı ile ilgili soruşturma devam ediyor.

ESNAFA ÖNEMLİ UYARI

Güvenlik kuvvetleri esnaf ve özellikle taksicileri sahte para konusunda uyarıda bulundu. Para alışverişi esnasında dikkatli olunmasını isteyen yetkililer, “ Kısa süren turizm sezonunda para kazanmak için dinlenmeden çalışan esnaflarımız sahte para konusunda çok dikkatli olmalıdır. Özellikle taksici esnafımız bu konuda bir kat daha duyarlı olmalılardır. Şüphelendiklerinde hemen bir change ofisine giderek dövizi kontrol ettirmeliler.Gözümüz ve kulağımız dediğimiz taksici esnafımızın bu tür sahte para konularında hemen 155 ihbar hattına bilgi vermelidir” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 


Bu haber 771 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ