marmaris yeni sayfa
04-04-2020 18:37 Kategori: GÜNDEM

Marmarisliler yasak geldi, uyun!...

Marmarisliler yasak geldi, uyun!...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, “Umumi Hıfsızsıhha Meclisi” tarafından alınan kararla “Ferdi, toplu yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekmek ve sportif faaliyetler” yasaklandı. Polis ekipleri, bisiklet yollarını şerit ile kapatarak spor yapanları, bisiklet yapanları evlerine gitmeleri için uyardı"

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında kurulan “Umumi Hıfsızsıhha Meclisi” tarafından geçtiğimiz hafta Cuma günü  saat 18.00’da alınan kararla ilçe merkezi ve 13 kırsal mahallede “Ferdi, toplu yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekmek ve sportif faaliyetler” yasaklandı. Polis, alınan karar ardından Kordon, Atatürk, Kemal Elgin ve Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan 10 kilometrelik bisiklet yoluna girilmez yazısı bulunan şerit çekti. Motosikletli yunus polisleri ve resmi polis araçları devriye gezerek spor yapanları, bisiklet binenleri ve iki kişi dolaşanlara karar hakkında bilgilendirme de bulanarak evlerine gitmelerini söyledi.

Bir inşaat firmasında çalışan Hamdi Göçer, “İşime bisikletle ile gidip geliyorum ve işlerimi görüyorum. Şimdi bu yasakla bisikleti sırtıma mı alıp gideyim. Resmen gülüyorum” dedi. Geçen hafta Marmaris sahil yürüyüş yolu ve plajlara girilmez şeritleri çekilerek girilmesi yasaklanmıştı. Polis ekipleri, Kabahatler Kanununa göre, emre aykırı davranışta bulunan kişi başı 11 vatandaşa 387 şer lira para cezası kesti. Gece saat 00.00 dan itibaren kurallara uymayan vatandaşlara uyarı yerine cezai işlem başlatılacağı bildirildi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 342 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ