marmaris yeni sayfa
16-08-2019 10:04 Kategori: MARMARİS

Tatile devam

Tatile devam
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kurban Bayramı için Marmaris İlçesi’ne gelen gurbetçi ve vatandaşlar, tatillerine doludizgin devam ediyor. Çok az tatilci dönüş yaparken büyük bir çoğunluk deniz, otel havuz başı ve su parklarında eğlenerek, ilçenin tarihi ile kültürel yerlerini keşfetmeye devam ediyor."

Marmaris ve kırsal mahallelerine gelen vatandaşlar, gurbetçiler ve yazlıkçılar bayram tatillerine devam ediyor. Dün, çok az sayıda vatandaşlar memleketine dönüş yaparken çoğunluğu eşsiz doğa ve deniz eşliğinde tatillerine devam ediyor. Tatillerine devam eden vatandaşlar, gündüz plaj, su parkı ve otel havuz başlarını doldururken akşam ise caddelere akın ediyor. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği ilçe merkezinde, yüksek nemle bunalanlar serinlemek için soluğu sahillerde aldı. Atatürk Caddesi’nden Turban Mevkii’ne kadar uzanan mavi bayraklı plajlar “ yere iğne atsan” düşmez dedirten görüntülere sahne oldu. Kimi tatilciler, serinlemek için denize çektikleri şezlonglarında dinlenirken çoğunluğu çocuklarıyla birlikte gün boyu denizden çıkmadı. Heyecan yaşamak isteyenler ise plajlara konumlandırılmış su sporları istasyonlarına akın etti. Bayram süresince indirim yapılan jet ski, sürat motoru ve paraşüt ile heyecan yaşadı. Özel beachler ise tatilcilere unutulmaz şovlarını sürdürdü. Rus dansçı kadınlar kurulan platformlarda hünerlerini sergiledi. Deniz, su parkı ve otel havuz başı sefası süren tatilciler, akşam ise yürüyüş yollarını doldurdu. Atatürk ve Kordon Caddesi ile Yat Limanı’na akın eden tatilciler, denizden gelen esintiyle serinlerken bir yanda eşsiz manzaraların öz çekimini yaptı. Yat Limanı’nda bulunan restoran ve kafeteryalarda oturacak yer kalmadı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar çocuklarıyla birlikte dolaşan tatilciler, eğlence mekânlarını da gezmeyi ihmal etmedi.

Meral Gerzene, “ Ankara’dan ilk defa Marmaris’e tatile geldim. Gündüz deniz ve havuz başı keyfi yaptım. Akşamları şehri dolaşarak bol bol fotoğraf ve öz çekim yaptım. Tatilimi hafta sonuna kadar devam ettireceğim” dedi. Ailesiyle birlikte bayram tatiline gelen Batuhan Emir Turkan, “ Çankırı’dan bayram tatiline geldik. İlk defa Marmaris’e tatile geliyorum. Mutlu,huzurlu ve güvenli bir tatil geçirdim. Cumartesi akşamı memleketime dönüş yapacağız” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 8245 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER MARMARİS HABERLERİ